Smaczna, zdrowa, z produktów pochodzących z lasu lub jeziora. kolejna osobliwość, którą możemy się poszczycić. Naszą krainę zamieszkują mieszkańcy, których zdolności kulinarnych można pozazdrościć i niejeden szef renomowanej kuchni mógłby się chwalić mając takich współpracowników.

Kilka swoich tajemnic zdradzą Wam podczas warsztatów kulinarnych i wspólnego gotowania w specjalnie przygotowanej dla Was „Kuchni Leśnej”, która specjalizuje się potrawach i przetworach opartych na produktach z lasu lub w „Starej Zagrodzie” , gdzie nauczycie się piec chleb lub przygotowywać domowe przetwory. Tylko w naszej krainie będziecie mieli sposobność spróbowania pierogów z rybą, sandacza w kurkach, zupy grzybowej, babki ziemniaczanej, spróbujecie domowego chleba, wypiekanego na zakwasie w prawdziwym piecu, który ogrzewa się już o 3 rano, abyście na śniadanie mogli posmarować go smalcem z kurkami i domowym ogórkiem kiszonym. W porze deseru zaprosimy Was na słodkie niespodzianki. Jesteśmy przekonani, że bagażniki Waszych samochodów wypełnione będą naszymi specjałami, gdy będziecie wyjeżdżać do domu, a po zapasy będziecie wracać niejednokrotnie i z oczekiwaniem.

Corocznie podczas festynu „Sierpniowe granie nad Omulewem” przeprowadzamy konkurs kulinarny „Dary lasu i jeziora na talerzu”. Mamy nadzieje, że znajdą się chętni rywalizować z naszymi kucharkami i kucharzami. Zapraszamy