„Kraina 7 osobliwości” powstawała pośród wielu pomysłów, kilku miesięcy pracy, spotkań oraz niezliczonych ilości „burz mózgów”. Wreszcie pod kierunkiem Krzysztofa Margola, prezesa Nidzickiej Fundacji Rozwoju NIDA, nabrała swojego kształtu i zaczęła żyć swoim życiem. Oficjalnie stało się to 13 września 2014 r i zdecydowanie był to dobry dzień.
Nad jeziorem Omulew powstała Kraina znana z 7 osobliwości. Jest to miejsce relaksu, aktywnego wypoczynku, wspaniałego jedzenia i doskonałego napitku, strefa ciszy, ciekawych i oryginalnych miejsc, niezwykłych ludzi oraz twórczych zajęć.
Na inauguracji pojawili się goście z różnych miejsc, mieszkańcy Krainy, sąsiedzi z okolicznych krain, a nawet z tych bardzo, bardzo odległych. Dało się nawet usłyszeć dźwięczny francuski język. Nasze spotkanie rozpoczęła krótka prezentacja tego, kim razem jesteśmy, co osiągnęłyśmy do tej pory, z kim współpracujemy oraz co zamierzamy zrobić z naszym najnowszym projektem, a wiemy, że „Kraina 7 osobliwości” daje nam pole do popisu. 
Największe emocje przyniosło nam jednak zapoznanie naszych gości z nowymi sąsiadami, zamieszkującymi na skraju Puszczy Napiwodzko-Ramuckiej, nad brzegiem jeziora Omulew - z Wodnikiem, Wodnicą i ich rodziną.