Za nami pierwszy etap projektu “Odnowienie szlaku kajakowego na rzece Omulew”.
Grupa ochotników przez 3 dni  sprzątała rzekę. W sumie zebraliśmy 14 worków śmieci. Trudno powiedzieć, że śmieci zostawili turyści, ponieważ najwięcej bałaganu jest przy terenach zamieszkałych.
W ramach projektu rzeka  zostanie oznakowana i powstaną trzy miejsca zatrzymań dla kajakarzy. Bardzo dziękujemy za współpracę Nadleśnictwu Jedwabno, Gminie Jedwabno i Gminie Wielbark oraz Zarządowi Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczytnie . Zapraszamy do aktywnego wypoczynku i mamy nadzieję, że lepiej będziemy dbać o otaczająca nas przyrodę

Sfinansowano ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu Edukacja Ekologiczna - przedsięwzięcie pn. „Mała infrastruktura turystyczno-edukacyjna i przyrodnicza sposobem na poprawę stanu środowiska naturalnego i ograniczenia antropopresji” realizowane przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej (EFRWP). Za jego treść odpowiada wyłącznie EFRWP. Autorem inicjatywy jest Towarzystwo Rozwoju Okolic Omulewa „Razem dla wszystkich”

Zaproszenie

W najbliższy weekend 9-11.09  (piątek, sobota, niedziela) porządkować będziemy rzekę Omulew  i jej otoczenie na odcinku Wikno – Wielbark. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą aktywnie spędzić czas na kajakach do wspólnego sprzątania. Prosimy o zgłaszanie chęci udziału pod nr tel. 607 039 815 (ilość miejsc ograniczona) Początek w piątek od godz. 10.00. – Frajda w Jabłonce

Rozpoczęły się ferie zimowe i do “Krainy 7 osobliwości” zawitały dzieci ze świetlic gminy Nidzica. Pomimo leżącego śniegu atmosfera była gorąca. Na początku dzieci obejrzały przedstawienie “Śpiąca królewna” w wykonaniu grupy teatralnej ART-re z Krakowa. Później przy ognisku ogrzały się ciepłą herbatką i zjadły pyszną kiełbaskę a następnie wyruszyły na spotkanie z drwalem, rybakiem i rolnikiem. Po drodze miały za zadanie szukać skarbu, który oczywiście znalazły i pełni wrażeń wrócili do domów.
 
 
W “Krainie 7 osobliwości” tym tematem jest Jezioro Osobliwości i jego mieszkańcy” Wodnik Omulek i jego świta, którzy w ciekawy sposób pokazują jakie atrakcje kryją okolice jeziora Omulew.
24 kwietnia spotkaliśmy się, żeby otworzyć “Kuchnię Leśną” w Wiknie. Można było posmakować  wspaniałych pierogów z grzybami, zupę grzybową innych smakołyków przygotowanych przez nasze Wodnice.W tym ważnym dla nas dniu przyjęliśmy do grona Wodników kolejne osoby: Wodnicę Skutecznych Negocjacji, Wodnicę Słonecznego Uśmiechu, Wodnika Porozumienia i Wodnicę Nieograniczonej Fantazji.
Na koniec zabawy nasze Wodnice zaprosiły przybyłych gości do Leśnych Harców i  przygotowały magiczne amulety z wróżbą na przyszłość. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do naszej Krainy .
 

„Kraina 7 osobliwości” powstawała pośród wielu pomysłów, kilku miesięcy pracy, spotkań oraz niezliczonych ilości „burz mózgów”. Wreszcie pod kierunkiem Krzysztofa Margola, prezesa Nidzickiej Fundacji Rozwoju NIDA, nabrała swojego kształtu i zaczęła żyć swoim życiem. Oficjalnie stało się to 13 września 2014 r i zdecydowanie był to dobry dzień.
Nad jeziorem Omulew powstała Kraina znana z 7 osobliwości. Jest to miejsce relaksu, aktywnego wypoczynku, wspaniałego jedzenia i doskonałego napitku, strefa ciszy, ciekawych i oryginalnych miejsc, niezwykłych ludzi oraz twórczych zajęć.
Na inauguracji pojawili się goście z różnych miejsc, mieszkańcy Krainy, sąsiedzi z okolicznych krain, a nawet z tych bardzo, bardzo odległych. Dało się nawet usłyszeć dźwięczny francuski język. Nasze spotkanie rozpoczęła krótka prezentacja tego, kim razem jesteśmy, co osiągnęłyśmy do tej pory, z kim współpracujemy oraz co zamierzamy zrobić z naszym najnowszym projektem, a wiemy, że „Kraina 7 osobliwości” daje nam pole do popisu. 
Największe emocje przyniosło nam jednak zapoznanie naszych gości z nowymi sąsiadami, zamieszkującymi na skraju Puszczy Napiwodzko-Ramuckiej, nad brzegiem jeziora Omulew - z Wodnikiem, Wodnicą i ich rodziną.