Zapraszamy na Rodzinny Festyn Kulturalno – Sportowy
„Questing z LOT-em nad Omulewem”
21 lipca 2018r. - Plaża w Wiknie
Startujemy 14.30 -15.20 - Zapisy do Wyścigu Kolarskiego i Meczu Siatkówki Plażowej
15.00 - 19.00 - „Questing z LOT-em nad Omulewem” - zabawa z nagrodami
15.15 - Oficjalne otwarcie festynu
15.30 - Start Wyścigu Kolarskiego „Tour de Omulew” o Puchar Burmistrza Nidzicy
15.30 - Start Turnieju Siatkówki Plażowej o Puchar Starosty Nidzickiego
15.30 - Konkursy dla dzieci i młodzieży prowadzane przez animatorów z Madagaskaru
tj. przeciąganie liny, malowanie twarzy, mega bańki i inne atrakcje
17.00 - Konkurs Psich Piękności
18.00 - Bieg rodzinny „Tour de Plaża Omulew” o Puchar Prezesa LOT PN - zapisy od godz. 16 w dniu festynu
19.00 - Pokaz jazdy konnej „Kadryl Koński” - „Stajnia Napiwoda” Kinga Pasturska
19.30 - 23.00 - Zabawa pod gwiazdami
Wszystkim życzymy dobrej zabawy
ORGANIZATORZY:
LOT PN i Sołectwo Wikno
Instytucje wspierające:
Gmina Nidzica
Starostwo Powiatowe
PUGK
NOK
MOPS

Zadanie publiczne pn. : „Questing z LOT-em nad Omulewem”
współfinansowane ze środków otrzymanych od Gminy Nidzica

Wypoczywasz nad jeziorem Omulew? To świetnie się składa. Kraina 7 Osobliwości zaprasza wszystkich spragnionych niezapomnianych smaków.
Oferujemy:
Pierogi:
-ruskie
-z kurkami
-chłopskie
- z mięsem
- z serem
-z jagodami
Pyszne ciasto drożdżowe i wypiekany w piecu chleb na zakwasie. Zapraszamy

Dziękujemy za wizytę w Krainie 7 Osobliwości. Cieszymy się, że możemy być częścią projektu Akademia Młodzieżowych Liderów. Dziękujemy Dariusz Grzebała Łyńskie Centrum Rozwoju Ałna

Dziękujemy za odwiedziny Krainy 7 Osobliwości. Było nam bardzo miło kolejny raz przenieść Państwa w czasie i pokazać mazurską wieś.

Pozdrawiamy i zapraszamy

W dniu 24 06.2018 o godzinie 17.00 ks.Krzysztof Kuleszo odprawił mszę świętą nad jeziorem Omulew. To już nasza tradycja, żeby w tym dniu wspólnie uczestniczyć w nabożeństwie, a później w pikniku na łonie natury.

Za nami pierwszy etap projektu “Odnowienie szlaku kajakowego na rzece Omulew”.
Grupa ochotników przez 3 dni  sprzątała rzekę. W sumie zebraliśmy 14 worków śmieci. Trudno powiedzieć, że śmieci zostawili turyści, ponieważ najwięcej bałaganu jest przy terenach zamieszkałych.
W ramach projektu rzeka  zostanie oznakowana i powstaną trzy miejsca zatrzymań dla kajakarzy. Bardzo dziękujemy za współpracę Nadleśnictwu Jedwabno, Gminie Jedwabno i Gminie Wielbark oraz Zarządowi Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczytnie . Zapraszamy do aktywnego wypoczynku i mamy nadzieję, że lepiej będziemy dbać o otaczająca nas przyrodę

Sfinansowano ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu Edukacja Ekologiczna - przedsięwzięcie pn. „Mała infrastruktura turystyczno-edukacyjna i przyrodnicza sposobem na poprawę stanu środowiska naturalnego i ograniczenia antropopresji” realizowane przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej (EFRWP). Za jego treść odpowiada wyłącznie EFRWP. Autorem inicjatywy jest Towarzystwo Rozwoju Okolic Omulewa „Razem dla wszystkich”

Zaproszenie

W najbliższy weekend 9-11.09  (piątek, sobota, niedziela) porządkować będziemy rzekę Omulew  i jej otoczenie na odcinku Wikno – Wielbark. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą aktywnie spędzić czas na kajakach do wspólnego sprzątania. Prosimy o zgłaszanie chęci udziału pod nr tel. 607 039 815 (ilość miejsc ograniczona) Początek w piątek od godz. 10.00. – Frajda w Jabłonce

Rozpoczęły się ferie zimowe i do “Krainy 7 osobliwości” zawitały dzieci ze świetlic gminy Nidzica. Pomimo leżącego śniegu atmosfera była gorąca. Na początku dzieci obejrzały przedstawienie “Śpiąca królewna” w wykonaniu grupy teatralnej ART-re z Krakowa. Później przy ognisku ogrzały się ciepłą herbatką i zjadły pyszną kiełbaskę a następnie wyruszyły na spotkanie z drwalem, rybakiem i rolnikiem. Po drodze miały za zadanie szukać skarbu, który oczywiście znalazły i pełni wrażeń wrócili do domów.