facebook

Kraina Siedmiu OsobliwoЕ›ci

slide-1
slide-2
slide-3

 

 

Kraina 7 osobliwości
Zaprasza
Piękne miejsce nad pięknym jeziorem
Poznaj naszą Krainę

 

Wioski tematyczne to wsie z motywem przewodnim – innowacyjny sposób na ożywienie lokalnej gospodarki.

Czym jest Kraina 7 Osobliwości? No właśnie, wydaje nam się, że tak na dobre to się jeszcze okaże? Dla nas jest to Kraina, w której możemy się z Wami spotkać i pokazać to, z  czego jesteśmy dumni. To kraina pełna magii i dobrej energii, której wszyscy tak bardzo potrzebujemy. Staramy się robić coś fajnego, dla nas i dla Was.

Nasza kraina po wielu szkoleniach, burzach mózgów, niezliczonych konkretnych pomysłach wygląda tak…

Na początek poznajecie mieszkańca szuwarów, który skrywa się w wodach jeziora. Jest nim Wodnik Omulek, postać wesoła, znająca liczne historie o tajemnicach, skarbach i atrakcjach naszych okolic. Z całą pewnością go polubicie i pozwolicie mu na to, żeby pokazał Wam osobowości Omulewa.

Następnie przespacerujemy się z Wami ścieżką dawnych zawodów – leśnika, rolnika i rybaka. Wiecie jak wygląda praca tych ludzi teraz? A wiecie jak wyglądała kiedyś? Opowiedzą Wam o tym ludzie, którzy doskonale znają te zawody z własnego doświadczenia. Pokażą jak ciąć drzewo, nauczą wyplatać sieci…

 

Kraina 7 osobliwości - Jabłonka, Wikno, Natać

 Gdy dawni Mazurzy zakończą z Wami swą wędrówkę, będziecie mieli okazję zwiedzić rodzinną destylarnię Z. Kozuba i synowie, gdzie zaprosimy Was do wzniesienia omulewskiego toastu: „Wypijmy, żeby nam gardła szuwarami nie zarosły”. Weźmiecie udział w grach i zabawach „na podwórku pradziadka”, które dostarczą Wam wielką dawkę śmiechu. Próbowaliście kiedyś strzelić z procy, która sięgała Wam niemalże do pasa, piłeczką tenisową?.....

A jakby tego było mało, albo potrzebowalibyście innej inspiracji, zaprosimy Was na spacer malowniczymi ścieżkami magicznego lasu, pogadankę z leśniczym. Niejedni z Was będą mieli okazję poobserwować rzadkie gatunki zwierząt zamieszkujących okoliczne gęstwiny, bądź niezwykłe rośliny. Następnie zboczymy na szlak historyczny, którym odbywały się wyprawy po bursztyn, a potem odkryjemy tajemnice poniemieckich bunkrów, rowów przeciwpancernych i stanowisk strzelniczych. Być może te doświadczenia i wyobraźnia pozwoli na to, aby poczuć się jak obrońcy niepodległości.

Jesteśmy przekonani, że ktoś z Was odkryje legendarny z skarb generała Samsonowa z okresu I wojny światowej. Podobno jest nim skrzynia pełna złotych monet. Czy ktoś z Was nie chciałby wejść w posiadanie takiego skarbu?

 

Wędrówki, pogadanki i zabawy przerwiemy zapraszając Was na pyszny domowy posiłek. Ciekawe, który z naszych omulewskich specjałów okaże się dla Was najsmaczniejszy: sandacz w kurkach, pierogi z rybą, babka ziemniaczana, a może zupa grzybowa?

 

Zdolności manualne będziecie mieli okazję kształtować podczas spotkań i warsztatów z lokalnymi malarzami, rzeźbiarzami, kucharkami, hafciarkami. Jedyny w swoim rodzaju, wypieczony przez Was w prawdziwym piecu, chleb z pewnością zachwyci Waszych bliskich, gdy po wizycie u nas będziecie opowiadali im wrażenia z tak niezwykle spędzonych chwil.

 

Tak, zapraszamy Was do „Krainy 7 osobliwości” nad jezioro Omulew, wspólnie zacznijmy tworzyć te wrażenia. Bawmy się, uczmy i cieszmy się życiem. Do zobaczenia wkrótce…

 

 https://youtu.be/8FV76Uq97MA